Bloki programowe


Zastanawiasz się do jakiego bloku powinien trafić twój punkt programu? Chcesz wiedzieć jakiego typu atrakcje będzie oferował każdy z bloków programowych? Jesteś w dobrym miejscu. Poniżej zwięzłe opisy bloków programowych jakie szykujemy dla Was na tegorocznym Brodniconie.


Blok literacki

Śródziemie jest Twoim drugim domem? Patrolujesz teren wokół Zony? Traktujesz bohaterów ulubionych powieści jak członków rodziny? Zawsze czytasz “jeszcze tylko jeden rozdział”?Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to brodniconowy blok literacki jest miejscem dla Ciebie: spotykaj ulubionych autorów, dziel się wiedzą i miłością do literatury z innymi molami książkowymi.

Blok azjatycki

Blok dla sympatyków kultury azjatyckiej, a także dla tych chcących posmakować nutki orientu. Manga i Anime nie jest Ci straszne? Chciałbyś pojechać do Japonii, ale nie wiesz jak tam jest? Lubisz pląsać w rytm muzyki azjatyckiej?  To blok dla Ciebie. Poznaj Azję poprzez doświadczenia pasjonatów tej tematyki.

Blok Komiksowy

Uwielbiasz Batmana? Czytałeś wieczorami historię dziwnej miłości Jokera i Harley Quinn? Może sam tworzysz komiksy? Dzięki Asocjacji Komiksu w Toruniu dowiesz się wielu ciekawostek ze świata komiksu!

Games Room

Gry planszowe stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Gry takie jak Monopoly i Chińczyk ustępują miejsca nowocześniejszym grom planszowym, które oferują graczom rozrywkę na wielu różnych poziomach. Na Brodniconie nie zabraknie oczywiście wypożyczalni, z ogromną ilością gier planszowych. Dzięki wydawnictwu Black Monk będziecie mogli wziąć udział w turniejach Munchkina, Vudu oraz FLuxx !

Mini Games Room

Może wolisz proste gry? Horror w Arkham jest zbyt przerażający i nie chcesz spędzić 6 godzin przy przygodzie w Talisman? To miejsce dla Ciebie ! Projekt Grajmy z Grudziądza zapewni Wam masę ciekawych gier ze swojej kolekcji. Znajdziecie tutaj gry od Egmontu czy wydawnictwa Alexander. Blok przeznaczony dla młodszych uczestników i rodzin z dziećmi.

Blok Popkultury i Nauki

Uwielbiasz Grę o Tron? Myślisz, że wiesz wszystko o The Walking Dead? Chcesz poznać tajniki walki średniowiecznym mieczem? Dla fanów kultury popularnej i nauki czeka mnóstwo atrakcji oraz konkursy z nagrodami.

Blok Gier – Prelekcje

Jeśli rozbolała Cię ręka od trzymania pada, albo nie chcesz już rzucać kostkami, zapraszamy do prelekcyjnego bloku gier. Czekają na Ciebie świetne prezentacje dotyczące znanych i lubianych produkcji. Stoją za nimi zarówno  zaproszeni goście o imponującym dorobku w branży, jak i twórcy programu z całej Polski, z których prelekcjami warto się zapoznać. U nas macie szansę posłuchać i podyskutować o nowościach i ponadczasowych hitach branży gier elektronicznych. Wiedźmin? Mario? Dungeons and Dragons? Przyjdź i posłuchaj !

Blok Gier Komputerowych

Zapraszamy Cię do udziału w turnieju ! Nie jednym… mamy dla Was aż 4 turnieje w ramach bloku gier komputerowych. Śmiałkowie będą mogli zmierzyć się w grze Hearthstone oraz Worms Armageddon! Zapisy na turnieje odbywają się w piwnicy w sali 00.

Blok sesji RPG/LARP

Przyjdź do komnat tajemniczego gimnazjum położonego na peryferiach miasta założonego przez Anioły Nieba  by podzielić się swoim doświadczeniem z zakresu RPG. Zapraszamy warsztaty oraz gry rpg i Larpa, które pozwolą Ci pogłębić wiedzę i wymienić się spostrzeżeniami, zostać wytrawnym graczem i spędzić czas na niezwykłej przygodzie!

Wystawa Star Wars

Jeśli zgadzasz się z Benem Kenobi, że miecz świetlny to elegancka broń, na bardziej cywilizowane czasy to zapraszamy Cię na wystawę Star Wars ! Na miejscu prezentacja przedmiotów kolekcjonerskich: komiksów oraz figurek.